Sizi Anlıyoruz !

Farkımız...
Sizlerden biri olmamız...

Akamedika.istatistik Nedir?

Akamedika İstatistik, onlarca yıl hekim olarak çalışıp, akademide ilerledikten sonra kazandıkları tecrübe ve bilgi birikimini diğer araştırmacılar ile paylaşmak isteyen bir ekibin ürünü. Ekibimizin SCI, SCI-Expanded ve Pubmed bünyesindeki dergilerde yüzlerce yayını, kendi tıp alanları yanında araştırma, makale yazma ve istatistik alanlarında kitapları, kursları, sempozyum organizasyonları, ulusal ve uluslararası üst düzey klinik tıp dergilerinde baş editörlük gibi tecrübeleri bulunuyor. İstatistik, araştırma planlama ve makale yazma alanlarında klinisyenlerden-klinisyenlere son derece popüler kurslar veriyor, blog yazıları ve sosyal medya üzerinden genç araştırmacılara ulaşmaya çalışıyorlar. 

Kayıt Alınan Kurslarımız

Eğitim Modellerimiz

ONLINE

Akamedika.com LMS üzerinde video temelli didaktik eğitim kayıtları ve materyalleri yer alır. Öğrenci kendi hızı ve süresinde bu seti ve eğitimi tamamlar. 
Eğitim sonunda katılım belgesi verilir, bazen bir son test de yer alabilir.

WEBINAR

Zoom üzerinden tek ya da ardışık 2-3 oturumda yapılan, canlı, didaktik eğitimlerdir. Konuya göre uygulama örnekleri paylaşılır, interaktif soru-cevap imkanı bulunur. 

WEBINAR PLUS

Zoom üzerinden ardışık bir ya da birkaç gün süresinde farklı oturumlarda gerçekleştirilen, canlı didaktik eğitimlerin yanı sıra uygulama ve pratik seansları da yapılır. Farklı günlerdeki oturumlar arasında ödevler verilir, uygulamalı pratiklerde canlı olarak çözümlenir. Eğitimin sonunda tekrarlama amacına yönelik örnekler, çözümler, online ek video ve materyaller ve katılım belgesi verilir.

HİBRİD

Akamedika.com üzerinde yer alan video temelli ders kayıtları ve ödevler ile Zoom üzerinden canlı pratik oturumlarının ard arda devam ettiği birkaç haftaya yayılan programlardır.  Verilen birkaç gün sürede modüle çalışan ve ödevleri tamamlayan öğrenciler, modül bitiminde online toplanarak canlı uygulama ve çözüm workshopına katılırlar. Ardından yeni modül ile devam ederler. Modern eğitim yönlemleri Harmanlanmış Öğrenme (Blended Learning) ya da Tersine Sınıf (Digital Flipped Classroom) tekniğiyle hazırlanmış eğitimlerdir. Kurs sonunda katılım belgesi verilir, bazen bir son test de yer alabilir.

WORKSHOP

Yüzyüze didaktik eğitimlerin yanı sıra uygulama ve pratik oturumlarının da yer aldığı eğitimlerdir. Farklı günlerdeki oturumlar arasında ödevler verilir, uygulamalı pratiklerde çözümlenir. Eğitimin sonunda tekrarlama amacına yönelik örnekler, çözümler, online ek video ve materyaller ve katılım belgesi verilir.

MASTERCLASS

Yüzyüze didaktik eğitimlerden oluşan. tam gün ya da günlere bölünmüş şekilde, interaktif soru-cevap imkanı veren, temel beceri kazandırmaya yönelik eğitimlerdir. Eğitim sonunda katılım belgesi verilir.

Araştırma ve İstatistik Eğitmenlerimiz

Prof. Dr.

medikal Danışmanlık

EGE ÜNİV. TEKNOPARK AR-GE

İstatistik ve araştırma, Eğitmen

Doç. Dr.

İstatistik ve araştırma, Eğitmen

Doç. Dr.

İstatistik ve araştırma, Eğitmen

Prof. Dr.

İstatistik ve araştırma, Eğitmen

Referanslarımız

Haldun Akoğlu

Prof. Dr.

Akamedika.pro

İstatistik ve Araştırma

Eğitmen

Kurucu

Acil Tıp Profesörüdür. 20 yılı aşan meslek hayatı boyunca sağlık ocağı, 2. ve 3. basamak hastaneler, Üniversite hastanesi, Afiliye Hastane, Uluslararası Farmasötik şirketleri gibi çok farklı kurumlarda akademik, eğitici ve idari görevlerde bulunmuştur. Son 10 yıl içinde eğitim ve araştırmaya odaklanarak bu alanlarda çalışmalarını arttırmıştır. Türkiye’nin en çok okunan Tıp Eğitimi portalı Acilci.Net sitesi bu alandaki ürünlerinin en büyüğüdür. Pubmed kapsamında indekslenen dergilerde 100’den fazla yayını, 3000’den fazla atıfı mevcuttur. H-indeksi 18 olup 2021 yılında Stanford En Etkili Bilim İnsanları Listesinde yer almıştır. İstatistik ve Araştırma Planlama özel ilgi alanları olup bu alanda kitapları, kursları ve danışmanlıkları mevcuttur.

Türkiye Acil Tıp Derneği’nde (TATD) 2 dönem Yönetim Kurulu üyeliği, 2 ulusal 2 uluslararası kongre genel sekreterliği, Eğitim komisyonu başkanlığı, Acil Tıp Akademisi Başkanlığı, Ulusal Yeterlik Kurulu Akreditasyon Komisyonu üyeliği, Türkiye Acil Tıp Dergisi baş editörlüğü, Dünya Acil Tıp Federasyonu (IFEM) Eğitim ve Müfredat Komisyonu ile Araştırma Komisyonu üyeliği gibi görevleri yürütmüş ve halen de yürütmektedir.

Gökhan AkseL

Doç. Dr.

İstatistik ve Araştırma Danışmanı

Eğitmen

Acil Tıp Doçenti. Acil Tıp uzmanı olduktan sonra araştırma planlama ve istatistik konularına odaklandı. Uzunca bir süredir bu alanlarda kurslar, seminerler düzenlemektedir.

Çeşitli uluslararası indekslerde taranan 100’den fazla yayını mevcut olup H-indeksi 14’tür.

Bilimsel merakı dışında fotoğrafçılık, grafik & tasarım, resim, motosiklet, dağcılık ve kampçılık tutkuları mevcut olup aynı zamanda iflah olmaz bir hayvan severdir.

Şeref Kerem Çorbacıoğlu

Doç. Dr.

İstatistik ve Araştırma Danışmanı

Eğitmen

Acil Tıp Doçenti. İstatistik ve metodoloji konularında klinisyenlere yönelik 6 yıldır kurslar düzenlemekte ve danışmanlık vermektedir. Aktif klinisyenliğe ve akademik hayata devam etmekte olup Pubmed, WOS, scopus gibi indekslerde taranan 100’ü aşkın yayını bulunmaktadır ve H-indeksi 17’dir.    

Fikri Abu-Zidan

Prof. Dr.

Statistics and Research Consultant

Educator

Professor Fikri Abu-Zidan is an international expert in Statistics, Research Methodology, Acute Care Surgery, Disaster Medicine, and Point-of-Care Ultrasound. He graduated (MD) from Aleppo University (Syria) in 1981; gained the FRCS, Glasgow, Scotland in 1987; achieved his PhD in Trauma and Disaster Medicine from Linkoping University (Sweden) in 1995; and obtained his Postgraduate Diploma of Applied Statistics from Massey University (New Zealand) in 1999. He is currently serving as a Statistics and Research Methodology Consultant for the Research Office at the College of Medicine and Health Sciences at United Arab Emirates University. His clinical experience includes treating war injured patients during the Second Gulf War (1990). He has been promoting the use of Point-of-Care Ultrasound for more than thirty-five years in which he is a World Leader. Furthermore, he is an international Translational Medicine consultant developing novel clinically relevant animal models. He has made major contributions to trauma management, education and research in Kuwait, Sweden, New Zealand, Australia, and United Arab Emirates.

He has contributed to more than 460 publications in books and refereed international journals. He presented more than 700 invited lectures and scientific abstracts and received more than 40 national and international awards for clinical, research and educational activities. He has chaired more than 75 international conference sessions and chaired the organization committees of seven successful international conferences on Trauma management, Critical Care, and prevention. He developed numerous innovative approaches in his research, educational and clinical activities. He currently serves as the Statistical Consultant for the World Society of Emergency Surgery, as the Statistical Editor for the World Journal of Emergency Surgery, as the Biostatistical Editor for European Journal of Trauma and Emergency Surgery and as an Editor for Turkish Journal of Emergency Medicine. He has vast experience in clinical and experimental research and medical writing and ran his medical writing workshop, which is highly valued, in different countries internationally. He has mentored and supervised clinical academic researchers and fellows located in UAE, Sweden, New Zealand, Australia, UK, Italy, France, Germany, Malaysia, Egypt, Turkey, and Brazil.

Giriş Yap