Profesyonellerden...

Profesyonellere...

What is Akamedika.pro?

Farmasötik sektörüne özel eğitimler, projeler, hizmetler ve danışmanlıklar sunan sektörel medikal danışmanlık şirketidir.

Academic Development Series for Pharmaceutical Professionals: EDUMED

EDUMED is a special-tailored academical development program for pharmaceutical professionals on topics such as research planning, synopsis writing, statistical analysis, critical appraisal, systematic literature review, patient registries and databases...

Medical Consultancy Services for Pharmaceutical Companies

Klinik politika rehberleri, kılavuzlar, consensus raporları, sistematik ye da narrative derlemeler, meta-analizler gibi kapsamlı projelerin planlanması, yürütülmesi, eğitimleri, moderasyonu ve raporlaması başta olmak üzere ihtiyaç duyulan medikal konularda danışmanlık ve interim destek hizmetleri sağlıyoruz.

Creation of Distant Medical Education Modules and Digital Transformation of Available Sets

We convert existing medical training sets into digital distant learning modules or may prepare any set from scratch. We produce structured packages with rich multimedia content and interactive questions, in SCORM, SCORM1.2, AICC, cmi-5, xAPI formats which are compatible with more than 100 learning management systems (LMS).

Medikal İçerik Geliştirme

İhtiyacınız olan tüm tıbbi konularda, basılı ve dijital alanlara yönelik metin ya da sesli medikal içerikler hazırlıyoruz. On yıldır Türkiye'nin en çok okunan tıp sitesinin yazarlarından oluşan kurucularımız, yazarlarımız, seslendirme ekibimizle ihtiyacınız olan tıbbi içerikleri, en doğru şekilde referanslandırılmış olarak sizlere sunuyoruz.

References

Sign In