Medikal Profesyoneller için

EDUMED® Akademik Gelişim Programı

EDUMED® Nedir?

Farmasötik sektöründe görev yapan medikal, pazarlama ve satış yöneticilerine özel hazırlanmış bir mesleki gelişim programıdır.

Kurumsal hedef ve ihtiyaçlarınıza göre eğitim yöneticilerinizle beraber süre, içerik ve yöntemi belirleyerek programı kurguluyor, onlarca yıllık akademik  eğitmenlik ve sektörel yöneticilik tecrübesi olan eğitmenlerimizle uygulamasını gerçekleştiriyoruz.

1 günlük eğitimlerden tüm yıla yayılan kapsamlı programlara kadar tüm akademik gelişim ihtiyaçlarınızda Akamedika yanınızda.

EDUMED® İçerikleri Hangi Başlıklardan Oluşur?

Araştırma Biliminin Temelleri

Bilimsel düşünce ve araştırmanın temel kurgusunu tanıtan 1-2 günlük içeriklerden oluşur. Araştırma konusu, sorusu, hipotezinden başlayıp araştırma desenlerinin özelliklerine ilerlerken, bir araştırmanın anatomisi ve fizyolojisini oluşturan en temel elemanların tanıtımı sayesinde tüm araştırma çeşitlerine genel aşinalık kazandırmayı hedeflediğimiz başlıklardan oluşur. 

Biyoistatistik Okur-Yazarlığı

Medikal istatistik kursumuzda verdiğimiz konuların uygulama haricinde genel bir özeti şeklindedir. Birincil amaç, okunan makale ve yayınlardaki istatistiksel terim ve bilgilerin anllaşılmasını sağlamaktır. 

Mediko-Marketing

Makale ve yayın içeriklerinin medikal önerme (claim) hazırlamada doğru şekilde kullanılmasına odaklanan içeriklerden oluşur. Rakip çalışma ve argümanlarının zayıflıklarını ön plana çıkarmaya yönelik çeşitli teknik ve yaklaşımlar öğretilir. Bazı örnek konular şu şekildedir:

Sistematik Literatür Tarama

Makale ve yayın içeriklerinin medikal önerme (claim) hazırlamada doğru şekilde kullanılmasına odaklanan içeriklerden oluşur. Rakip çalışma ve argümanlarının zayıflıklarını ön plana çıkarmaya yönelik çeşitli teknik ve yaklaşımlar öğretilir. Bazı örnek konular şu şekildedir:

Dijital Kaynakların Doğru Kullanımı

Atıf indekslerinden, veritabanlarına, medikal makale arama motorlarından, tam metin sağlayıcılara bir medikal yöneticinin ihtiyacı olan online kaynakların kullanımına odaklanan eğitim içeriklerinden oluşur. 

ChatGPT ve diğer AI motorlarının akademik uygulamalarına dair örneklerle zenginleştirilebilir.

Makale Yazma

Bir araştırma makalesi yazmak için gerekli temel bilgileri içeren eğitimin medikal yöneticiler için uyarlanmış şeklini içerir. Dernekler ve araştırmacılarla beraber yürütülen makale yazım süreçlerinde konuya hakimiyet kazandırma amacıyla oluşturulmuştur. 

Araştırma Planlama

Araştırma desenlerinin ayrıntılarını, kurumun önerdiği örnek yayınlar üzerinden uygulamalı olarak işleyen, sinopsis ve proje yazımı için gerekli temelleri veren 2-3 günlük kapsamlı araştırma desenleri eğitimi içerikleridir. 

Makale Okuma ve Değerlendirme

Bir makalenin hızlı bir şekilde kalitesinin ve içeriklerinin değerlendirilmesi, güçlü ve zayıf yönlerinin tespit edilmesi, makale çıktılarının alınması ve yorumlanmasına odaklanan, araştırma desenleri eğitiminin devamı niteliğinde eğitim içerikleridir. 

Grafik ve Tablolar

Doğru grafik ve şekillerin özellikleri, yanıltıcı olmayan görsellerin nasıl hazırlanacağı, etik dışı grafik kullanımı örnekleri ve makalelerden alınan görsellerin nasıl kullanılabileceğine odaklanan grafik ve tablo değerlendirme eğitim içerikleridir. 

Bize Ulaşın!

Size en uygun programı beraber planlayalım.